• Wpisów: 97
  • Średnio co: 14 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 12:47
  • Licznik odwiedzin: 22 144 / 1390 dni
 
takiezycieziom
 
Z GÓRY MÓWIĘ, ŻE TEN WPIS NIE MA NA CELU KOGOKOLWIEK OBRAZIĆ. MOŻE AKURAT NATKNĘŁAM SIĘ NA TAKIE FORUM, A NIE INNE.

Od kilku miesięcy przeprowadzam takie małe badanie korzystając z 2 forum internetowych, na których zadaje się różne pytania. Nie podam ich nazw, bo nie wiem czy powinnam, ale napiszę na czym one polegają. Jeśli ktoś kiedyś korzystał z tych stron internetowych, będzie wiedział o jakie chodzi.

Pierwsza strona internetowa, z której korzystam już dobre kilka lat jest typowym forum gdzie przebywają osoby niepełnoletnie. Przynajmniej jest ich tam większość. Można pytać dosłownie o wszystko i co najważniejsze nikt cię nie oceni, nie zmiesza z błotem. Jest tam bardzo dobra atmosfera i większość osób jest dla innych miła. Oczywiście znajdzie się ktoś chamski, ale bardzo rzadko. Większość osób szanuje innych użytkowników.No chyba, że zaczniesz zadawać jedno pytanie milion razy. Występuje też kilka trolli, ale jak wiedzą, jak żartować to są ok.

Druga strona internetowa ma główny motyw odchudzania, ale można też zadawać pytanie nie związane z nim. Przebywa tam większość osób pełnoletnich. Jestem tam kilka miesięcy i już jestem w stanie powiedzieć, że osoby o słabych nerwach nie powinny z niej korzystać. Atmosfera jest niemiła. Nieważne jakie pytanie zadasz większość osób cię oceni i zmiesza z błotem. Nie koniecznie ci pomogą. Raczej dobiją i będziesz żałował, że zadałeś jakiekolwiek pytanie. Osoby przebywające tam uważają się raczej za mające zawsze racje i kierują się bardzo mocno stereotypami. Oczywiście nie wszyscy, ale niestety większość.

WNIOSEK
Większość osób niepełnoletnich posiada więcej szacunku i zdolności empatycznych od niektórych dorosłych, którzy powinny nam świecić przykładem, a nie tylko tym, że wiedzą najlepiej, bo nie zawsze tak jest.

  •  
  • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego