• Wpisów: 97
  • Średnio co: 14 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 12:47
  • Licznik odwiedzin: 22 144 / 1390 dni
 
takiezycieziom
 
Przychodzi taki moment w życiu, że ktoś z niego odchodzi. Umiera lub po prostu nie możesz już dłużej utrzymywać z tą osobą kontaktu.  Dalej już musicie pójść własnymi drogami, ścieżkami... Zazwyczaj ciężko jest o takiej osobie zapomnieć. Tym bardziej, że ona była dla Ciebie jednak kimś ważnym.

Teraz pozostaje pytanie Jak o takiej osobie zapomnieć ?
Niestety nie da się o kimś zapomnieć. Skreślić go z życia. Tak jakby nigdy tej osoby nie było, ale znam sposób jak mniej tęsknić. Nie mówię, że w 100% zadziała, ale w 95% na pewno tak. Nie mówię też, że będzie łatwo...

► Przestań się użalać nad tym, że tej osoby nie ma. Postaraj się z tym pogodzić. Oswoić z tą myślą. Nie rób sobie nadziei, że ona wróci, bo ona nie wróci. Pogódź się z brutalną prawdą. Przynajmniej postaraj
1.jpg


► Postaraj się nie myśleć o tej osobie. Schowaj gdzieś daleko rzeczy związane z nią. Jeśli będzie ciebie korcić. Spal je lub wyrzuć. Pousuwaj wszystkie wiadomości elektroniczne.
2.jpg


► Napisz na kartce papieru list do tej osoby. Napisz wszystko. Co cię boli. Wyżyj się na tej osobie, ale nie wysyłaj listu. Schowaj go gdzieś lub najlepiej spal. Napisanie takiego listu pomaga. Jeśli będzie potrzeba napisz więcej.
3.jpg


► Zacznij żyć na nowo. Zajmij czymś wolny czas. Spotykaj się z przyjaciółmi. Rozmawiaj z rodziną. Graj na komputerze. Pośpiewaj lub porysuj. Rób to co lubisz. O ile to nie kojarzy ci się z tą osobą.
4.jpg


► Wmów sobie, że nie możesz tęsknić. Weź kilka kartek (obojętnie jakich), zapas długopisów, bo czeka cię dużo roboty. Pisz z 100 lub więcej razy "Nie mogę tęsknić za ..........." "Nie wolno mi tęsknić......" "Nie tęsknię za...." "Nie mogę kochać ...... ,ponieważ...." itd... Nawet jak ręka będzie bolała pisz dalej. Może jak będziesz pisała po raz pierwszy 100 razy to nie będzie to skutkowała, ale jeśli będziesz to pisała już któryś tam raz z kolei to, to poskutkuje. Na pewno będziesz mniej tęsknić.
666.jpg


► Staraj się chodzić w takie miejsca, gdzie nie spotkasz tej osoby i nie są z nią w ogóle związane. Chociaż czasem to dobrze jest zobaczyć tę osobę lub pobyć w miejscu związanym z nią
hgfd.jpg


Ten sposób jest prze ze mnie sprawdzony. Nie obiecuję, że będzie na wszystkich działał, bo to też zależy od psychiki, ale powinien zadziałać. Do tego potrzeba czasu i cierpliwości. Mi to zajęło ok.5 miesięcy. Teraz też zdarza mi się tęsknić, ale od czasu do czasu. Nie zwracam na to większej uwagi.

Jeśli chcecie o de mnie pomocy napiszcie w wiadomości prywatnej. Postaram się pomóc w obojętnie jakiej sprawie :)

  •  
  • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
skomentuj
  •  
  • Pozostało 1000 znaków